Zakłady poligraficzne i ich codzienna praca

eregu opcji i właściwości druku. Rodzaj papieru, tuszu, rozmiar, uszlachetnianie itp. Jednak niektórych formatów nie uda nam się zamówić online, bez pomocy operatora DTP. Duże druki wymagają odpowiedniego przygotowania pliku do

Zakłady poligraficzne i ich codzienna praca

Zamawiamy druk

Zlecanie drukowania z biegiem czasu stało się banalnie proste, często wystarczy wejść na stronę internetowej drukarni i wysłać plik do druku, wybierając przy tym z szeregu opcji i właściwości druku. Rodzaj papieru, tuszu, rozmiar, uszlachetnianie itp. Jednak niektórych formatów nie uda nam się zamówić online, bez pomocy operatora DTP.

Duże druki wymagają odpowiedniego przygotowania pliku do druku. W tym konwersję do CMYK oraz wiele innych poprawek, które dla laika są niemożliwe do wprowadzenia bez odpowiedniego oprogramowania. Niestety mało prawdopodobne żeby ten proces z czasem stał się łatwiejszy.


Wikipedia o zaletach druku cyfrowego

Realizacja zleceń "od ręki". Faza przygotowawcza trwa bardzo krótko i może odbywać się w trakcie drukowania innych zleceń.
Jakość otrzymywanych druków jest znacznie wyższa od wydruków z typowej drukarki lub plotera i jest zbliżona do offsetu.
Prędkość druku jest dużo szybsza niż w typowych drukarkach komputerowych, choć trochę wolniejsza od offsetu (dla typowych maszyn do druku cyfrowego pracujących w technice elektrofotograficznej zamyka się w przedziale od kilku do ok. 200 stron A4 / min)
Możliwość druku na wielu różnych podłożach oraz w szerokim przedziale gramatur.
Brak konieczności przygotowywania formy drukowej znacząco obniża koszty druku, szczególnie przy nakładach małych i bardzo małych, oraz daje bardzo krótki czas uzyskania pierwszej odbitki.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Druk_cyfrowy


O poligrafii z Wikipedii

Poligrafia ? dziedzina techniki zajmująca się procesami wytwarzania druków. Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze szybszym tempie. Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną ? obejmuje on opracowywanie wzorców (form drukowych) oryginałów tekstowych i rysunkowych, i drukowanie za ich pomocą kopii, w większości na potrzeby masowego odbiorcy. Jak każdą dziedzinę produkcyjną, tak i poligrafię można określić poprzez wykorzystywane technologie, charakterystykę wyrobów i powiązania z innymi dziedzinami gospodarki.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poligrafia