Kilka faktów i i formacji o dentystach

raz bardziej i już dzisiaj w gabinetach stomatologicznych wykonuje się implanty. Najczęściej mają postać tytanowych śrub. Na taki implant trzeba jeszcze potem nałożyć koronę. Korona zębowa protetyczna wykonana jest z porcelany

Kilka faktów i i formacji o dentystach stomatologia estetyczna jastrzębie

Brak zębów? Mamy implanty i koronki!

Brak zębów stałych wcale nie musi oznaczać, że już nigdy się nie uśmiechniemy. Technologia w zakresie implantologii rozwija się coraz bardziej i już dzisiaj w gabinetach stomatologicznych wykonuje się implanty. Najczęściej mają postać tytanowych śrub.

Na taki implant trzeba jeszcze potem nałożyć koronę. Korona zębowa protetyczna wykonana jest z porcelany lub cyrkonu. Jednak wykonuje się ją również z bardziej egzotycznych materiałów. Jedyną barierą dla pacjenta może być cena implantów i koron, jednak same materiały z których robi się implanty i korony są dość drogie.


Nie czekaj z bólem zębów

W przypadku bólu zęba leczenie dentystyczne należy zacząć jak najszybciej. Zwlekanie z wizytą u stomatologa może jedynie pogorszyć stan naszego uzębienia. W razie bólu zęba możliwe jest parę powodów jego wystąpienia, między innymi próchnica, stany zapalne dziąseł lub bardziej poważne problemy.

Im wcześniej zgłosimy się z bólem zęba do odpowiedniego gabinetu stomatologicznego tym lepiej dla nas. Mniej zapłacimy za usługę leczenia, a ubytki będą znacznie mniejsze niż gdybyśmy bardzo długo zwlekali z wizytą.


Zabieg endodoncji - cytat z Wikipedii

Leczenie endodontyczne jest zalecane przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych przed wykonaniem korony lub mostu.

Osobom objętym ubezpieczeniem zdrowotnym Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje leczenie endodontyczne wszystkich zębów przednich (wszystkie siekacze oraz kły). Leczenie zębów przedtrzonowych oraz trzonowych jest pełnopłatne. Osobom, które nie ukończyły 18. roku życia, przysługuje bezpłatne leczenie zębów mających nie więcej niż trzy kanały.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endodoncja